W dobie internetu możliwość prowadzenia własnego biznesu przestała być zarezerwowana dla poważnych ludzi w garniturach. Obecnie bycie przedsiębiorcą wydaje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wizja niezależności i dużych przychodów rozpala wyobraźnię wielu osób. Trzeba się jednak powstrzymać przed nadmiernym uleganiem fantazji. Koniec końców biznes musi na siebie zarabiać. Jego fundamentem nie może być zatem życzeniowe myślenie. Konieczne jest przeprowadzenie chłodnej kalkulacji. Dowiedz się, o czym należy pamiętać, analizując potencjalną rentowność przyczepy food truck. Czy jest to opłacalny zakup? Przekonaj się!
Przyczepy food truck – koszty
Zanim zaczniesz zarabiać, będziesz musiał zainwestować – i to wcale nie tak mało. Podstawowy koszt jest związany z zakupem samochodu. Możesz za niego zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych – zakres cenowy jest tu bardzo duży. To od Ciebie zależy, na jaką opcję się zdecydujesz. Poza tym musisz zadbać o całe wyposażenie służące do przyrządzania posiłków, a także same produkty spożywcze. W kwestii ich jakości nie warto iść na żadne kompromisy. Klienci z pewnością docenią dobre składniki, a po sprzętach od renomowanych producentów możesz się spodziewać większej trwałości. Oprócz tego musisz opłacić wszelkie pozwolenia i licencje. Wydatki będą generowane również przez prowadzenie działań marketingowych. Oprócz tego trzeba uwzględnić koszty bieżące, takie jak prąd, woda i wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników.
Przyczepy food truck – potencjalne przychody
Bilans finansowy jest uzależniony od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę lokalizację, swoją ofertę, skuteczność działań marketingowych, a także szereg innych kryteriów. Na potrzeby przykładu można jednak założyć, że w ciągu jednego dnia uda się zrealizować około 50 zamówień z przyczepy food truck. Taki wynik jest realistyczny, jeśli wybierasz w miarę uczęszczane miejsce i nie występują dodatkowe okoliczności w postaci imprezy masowej. Jeżeli jedno zamówienie będzie mieć średnią wartość 40 złotych, będziesz w stanie zarobić 2 tysiące złotych w ciągu całego dnia. Przyczepa czynna codziennie po upływie miesiąca osiągnie więc przychody na poziomie 60 tysięcy złotych. Ta suma posłuży do pokrycia wszelkich kosztów stałych. Im bardziej ograniczysz wydatki, tym więcej zarobionych pieniędzy zostanie dla Ciebie. Trzeba jednak zachować umiar w cięciu kosztów, aby takie działania nie poskutkowały obniżeniem jakości oferowanych usług.