Auta gastronomiczne są jak swoista restauracja na kółkach. Wybór odpowiedniego samochodu jest równie istotny, jak wynajęcie przestrzeni w przypadku konwencjonalnych lokali. Przy selekcji należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Poznaj kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze food trucka.
Auta gastronomiczne i ich aspekty techniczne
Nie ma samochodów uniwersalnych. Każdy z nich sprawdzi się w pewnych okolicznościach, ale okaże się zupełnie niedopasowany do innych warunków. W związku z tym przy kupowaniu samochodu trzeba wziąć pod uwagę moc i pojemność silnika, napęd, skrzynię biegów, a także szeroką gamę innych technicznych czynników. Jeśli marzą Ci się własne auta gastronomiczne, musisz przeprowadzić podobną analizę. Weź pod uwagę okolicę, w której zamierzasz świadczyć usługi i dopasuj odpowiednie auto do tych realiów.
Auta gastronomiczne a spalanie
Jednym ze sposobów zwiększania rentowności lokalu jest obniżanie kosztów. Oszczędności możesz poszukać chociażby w kontekście wydatków na paliwo. Przy zakupie samochodu koniecznie weź pod uwagę średnie spalanie w różnych okolicznościach. Poza tym postaraj się dobrać miejsce świadczenia usług w taki sposób, by pokonywanie większych odległości nie było konieczne.
Restauracja na kółkach – wielkość
W tym przypadku musisz mieć mniej więcej sprecyzowany pomysł na biznes, zanim zdecydujesz się na konkretny samochód. Niebagatelną rolę odgrywa chociażby kuchnia, jaką zamierzasz serwować. Za przykład niech posłuży pizza. W tym przypadku będziesz potrzebować funkcjonalnego pieca, który może zająć sporo miejsca. Musisz znać jego wymiary, aby dobrać odpowiedni samochód. Pamiętaj też, aby podczas zagospodarowania przestrzeni pamiętać o pozostawieniu miejsca do swobodnego funkcjonowania. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać wysoką wydajność podczas wielogodzinnej pracy. Poza tym wykonywanie obowiązków stanie się po prostu łatwiejsze i przyjemniejsze.
Restauracja na kółkach – utrzymanie
Ten obszar łączy się również z charakterystyką samochodu. Wydatki na utrzymanie auta wykraczają ponad sam zakup pojazdu oraz regularny zakup paliwa. Konieczna jest również konserwacja samochodu, aby zawsze spełniał on warunki techniczne. W związku z tym przy selekcji postaraj się zwrócić szczególną uwagę na marki i modele, do których możesz łatwo pozyskać części. W wielu przypadkach wybór producenta pochodzącego z Europy okaże się korzystniejszą decyzją niż warianty azjatyckie. Poza tym zweryfikuj koszty naprawy w przypadku wystąpienia usterki.